<

Skomponuj własny pakiet z oferty na stronie
i ciesz się rabatami przez cały okres umowy!


Wybierając Internet + TV i min. 2 usługi GSM
zachowujesz 2 najkorzystniejsze ulgi !!!
Sieć WiFi5 i WiFi6 w dużym domu

Internet Światłowodowy

TV Światłowodowa

Telefonia GSM

INTERNET+TV

Jak zorganizować szybką i wydajną sieć WiFi w domu

WiFi 2, 3, 4 - czym są i jak działają

Rozpoczynając wędrówkę po rozwoju sieci i technologii WiFi należy się cofnąć conajmniej 5 lat wstecz, kiedy to w routerach i urządzeniach odbiorczych stosowane były głównie technologie WiFi 2 (2.4 GHz) i ich szczepy rozwojowe WiFi 3 i WiFi 4. Wtedy to wraz z rozwojem technologii producenci routerów prześcigali się w mocach nadawczych (decydujacych o zasięgach routerów), mimo iż norma wynosiła od lat dla regionów EU 20 dBi w paśmie 2.4 GHz nikt tego nie kontrolował, co powodowało że na rynek trafiały routery znacznie przekraczające dopuszczalne normy (duże zasięgi lecz małe szybkości i niska wydajność). Maksymalne teoretyczne szybkości połączeń kształtowały się następująco: dla standardu "b" (WiFi2) - 11 Mb/s, dla standardu "g" (WiFi3) - 54 Mb/s, dla standargu "n" (WiFi4) 300Mb/s - jak na przykladowym urządzeniu obok. Przy maksymalnej teoretycznej szybkości połączenia: 300Mb/s - maksymalne realne osiągi to ok 50-60 Mb/s - przy dobrych parametrach sygnałowych - gdy router i urządzenie odbiorcze znajdują się blisko siebie i na drodze połączenia nie ma żadnych przeszkód a obydwa urządzenia (router i odbiornik) obsugują standard WiFi4(n). Jak widać rozbieżność pomiędzy maksymalną szybkością połączenia podawaną na urządzeniach przez producentów a realnymi osiągami jest w paśmie 2.4 GHz bardzo duża i realnie wynosi ok 20% z wartości nawiązanego połączenia. Reszta to rozproszenia, odbicia i interferencje (wieksze przy większych mocach) na których traci się użyteczną część pasma transmisji. Dziś WiFi2 do 4 charakteryzuje się większymi zasięgami przy mniejszej szybkości i wydajności - mimo przestrzegania ograniczeń mocy. Tak więc to pasmo jest do dziś stosowane i raczej będzie stosowane jeszcze przez wiele lat - nie tylko w związku z kompatybilnością wsteczną urządzeń odbiorczych, których jest do dziś bardzo wiele w użytkowaniu. Dlatego też producenci dostarczają na rynek routery dwupasmowe z 2 układami WiFi 2-4 i WiFi 5-6, o których w dalszej części artykułu.

WiFi 5 i WiFi 6 - duża szybkość i wydajność połączeń

...

WiFi 5 i WiFi 6 - zalety sieci MESH

...

Internet

od 69,90 PLN/m-c

 • 4 pakiety - nawet 1 Gb/s
 • Wysoka gwarancja 80-120%
 • Najlepsze ceny w regionie
 • Szybkie przyłączenie

Telewizja

od 14,90 PLN/m-c

 • Ponad 250 kanałów
 • do 4 dekoderów multiroom
 • Pakiety premium
 • HBO MAX, VIAPLAY

Telefonia GSM

od 19.90 PLN/m-c

 • Atrakcyjne ceny
 • Dopasowane promocje
 • Karta SIM + Telefon
 • Internet w sieci LTE

Sprawdź zasięg światłowodu

Tylko u nas gwarancje przepływności w pakietach symetrycznych - 80-120%

Teraz już 10 województw - aktualizacja 01.02.2024


Nie znalazłeś(aś) swojego adresu?

Projekt POPC jest realizowany przez poznańską spółkę Fiberhost i w sprawach jego realizacji należy kontaktować się właśnie z tą firmą: fiberhost.com Inwestycje POPC są realizowane w trybie zaprojektuj i zbuduj - co skutkuje tym że często nie całe miejscowości są oddawane do użytku w tym samym czasie. Należy wtedy zaglądać na naszą stronę zawsze po 1 każdego miesiąca - adres niebawem powinien się pojawić. Aktualizacje baz adresowych otrzymujemy i od razu dodajemy na 1 każdego miesiąca.
UWAGA!!! - terminów innych niż publikowane w wyszukiwarkach nie znamy - były by one opublikowane gdyż nie mamy w tym żadnego celu aby je ukrywać.

POPC w pytaniach i odpowiedziach - przeczytaj zanim zadasz pytanie.


Zasięg światłowodów FIBER MEDIA

Światłowód: Węzeł + promień 200 km.

Mapa zasięgu światłowodu FIBER MEDIA